35. Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Dozwolone do 21 / Upto21

20-22 września 2018 | Warszawa

Wstęp wolny

Blok II

Edward Oudzi

Kanada / 04:00 / Julian Behrens, McKenzie Barney, Teyanna Kochon, Harish Cassie / 13-17 lat

Edward jest starszym człowiekiem, który uczy młodych ludzi jak robić bębny, przygotowywać tradycyjne potrawy i żyć na ziemi. Ma też kilka wstrząsających opowieści ze swojej młodości. Film został stworzony w Norman Wells, NT podczas filmowego programu międzypokoleniowego dla młodzieży i osób starszych.

# 10 lamek

Polska / 05:38 / Praca zbiorowa koordynowana przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy / 7-14 lat

Animacja powstała podczas 10 edycji warsztatów animacji poklatkowej „Lamki” z Moniką Kuczyniecką. Uczestnikami były dzieci w wieku 7-14 lat, które pracując w grupach, stworzyły historię o przygodach dziesięciu zabawnych lam.

Babcia Dorota

Polska / 10:01 / Agnieszka Gasiorek / 21 lat

Film opowiadający historię mojej babci, która została wywieziona na Syberię w roku 1950. Film skupia się na obserwacji babci i na tym, jak bardzo to tragiczne wydarzenie wpłynęło na jej całe życie, ale również jak wpłynęło ono na mnie, jako jej wnuczkę.

Taste of love

Austria / 04:28 / Paul Scheufer / 19 lat

"Jaki jest smak miłości"? Czy może być słodka, kwaśna, gorzka lub nawet słona? Dziewczyna przyłącza się do aromatycznej podróży miłości, stymulując jej kubki smakowe do punktu kulminacyjnego. Biorąc pod uwagę wszelkie zmysły, bada różne formy, na które może wzbudzać miłość. "Miłość jest tak różnorodna, jak nasze poczucie smaku".

Krople na sumieniu

Polska / 07:51 / Stanisław Herjan / 17 lat

Znużony życiem Bruno zaczyna śledzić swoja sąsiadkę. Szybko zauważa powtarzalność i monotonię jej codzienności. Przekonany o bezsensowności jej istnienia, postanawia ją zabić.

I like you!

Wielka Brytania / 02:57 / Frantisek Sverha / 20 lat

Miłość to piękne emocje. Przede wszystkim, jeśli oboje czujecie tak samo. Albo nie?

Seven cigarettes away from home

Szwajcaria / 13:41 / Lucy Betulins / 19 lat

Lexa ma 16 lat i wkrótce skończy szkołę. Ma 1000 pomysłów co chciałaby teraz robić. Który wybór sprawi, że będzie naprawdę szczęśliwa? Chciałaby znaleźć swoje miejsce na ziemi, a przede wszystkim samą siebie.

At sea

Irlandia/ 13:36 / Pippa Molony / 16 lat

Maggie jest przeciętną irlandzką nastolatką. Pewnej nocy idzie na imprezę razem ze swoimi szkolnymi przyjaciółkami, Natalie i Carą. Sympatia Natalie, Michael wraz z przyjaciółmi również wybrali się na zabawę. Maggie pogubiła się w tym wszystkim, wypiła za dużo alkoholu i traci kontrolę... Pijany umysł przemawia trzeźwym sercem... czyż nie?

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Pokazy festiwalowe odbędą się w 8 dzielnicach Warszawy:

Organizatorzy:

Współorganizatorzy: