35. Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Dozwolone do 21 / Upto21

20-22 września 2018 | Warszawa

Wstęp wolny

Jury

Andrzej Fogler

Filmoznawca, krytyk filmowy, socjolog kultury, anglista, doktor nauk humanistycznych (Instytut Filozofii Socjologii PAN w Warszawie). Od ponad 20 lat pracuje w polskiej sekcji FIPRESCI (Niezależne Koło Piśmiennictwa Filmowego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich). Juror na międzynarodowych festiwalach filmowych. Autor około 100 publikacji o tematyce filmowej. Współorganizator i prowadzący wielu konferencji naukowych, festiwali i seminariów filmowych. Współpracuje z miesięcznikiem KINO, Magazynem Filmowym i Portalem Filmowy SFP. Od 2008 roku współredaguje i koordynuje międzynarodową akcję FIPRESCI i SFP "Best Books On Film".

Grażyna Banaszkiewicz

Reżyser telewizyjnych filmów dokumentalnych i programów poetyckich, poetka, dziennikarka, fotograf, specjalistka Public Relations. Publikowała autorskie rozmowy z ludźmi kultury, sztuki i nauki w magazynie ilustrowanym „Tydzień”. Współtworzyła tygodnik „Wprost”. W latach 1979-2011 związana z TVP S.A. Śledzi artystyczne wydarzenia w kraju i za granicą (dla magazynu „SZTUKA.pl” - wieloletni korespondent z Biennale Sztuki i Biennale Architektury w Wenecji). - Współpracowała z portalami: www.europartner.com.pl., www.artimperium.pl, www.artystycznestrony.pl. Publikuje na www.naturalnie.com.pl i http://www.polskacanada.com/. Także na łamach Kwartalnika „BORISSIA” oraz Kwartalnika Literackiego „WYSPA”. Prowadzi działalność społeczną (m.in. Fundacja ”Światełko w tunelu” i Tennis Art Cup). Jest autorką tomików poetyckich: „Poszukiwanie”, „Mężczyźni od których umieramy”, „Własne-cudze życie”, „Wyznania” , „Świat bez pomysłu”; autorką cykli fotograficznych „Prosto w słońce”, „IZRAEL Foto-Ticket”, „Kronika z Gołębnika” „HISTORII PRZEKREŚLIĆ NIE MOŻNA. WIELOKULTUEOWY SOŁACZ”, „Ludzie Sztuki” , a także reżyserem kilkudziesięciu obrazów dokumentalnych o wybitnych twórcach polskiej kultury i nauki, by wspomnieć tylko filmy: o Kazimierze Iłłakowiczównie, Stanisławie Grochowiaku, Halinie Poświatowskiej, ks. Janie Twardowskim, Krzysztofie Zanussim, Krzysztofie Kieślowskim, Edwardzie Dwurniku, Ryszardzie Krynickim, prof. Władysławie Orliczu i prof. Januszu Ziółkowskim, czy filmy „The Meeting: FLUXUS” oraz „Szaleńcy na wolności” o międzynarodowej, interdyscyplinarnej grupie artystycznej FLUXUS, która zrewolucjonizowała światową sztukę. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Wojciech Wójcik

Ur. w 1943 w Warszawie. Polski reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSTiF w Łodzi w 1967 r. Zadebiutował w 1973 roku krótkim filmem telewizyjnym „Gościnny występ”. Debiut fabularny w 1980 r. – film „Okno” wg scenariusza Ireneusza Iredyńskiego. Do końca lat siedemdziesiątych – jako drugi reżyser – współpracował m.in. z Kazimierzem Kutzem, Stanisławem Różewiczem, Jerzym Kawalerowiczem, Jerzym Hoffmanem.

Następnie wyreżyserował blisko dziesięć filmów fabularnych – m.in. „Karate po polsku” (nagroda FIPRESCI na MFF w San Sebastian), „Sam pośród swoich” (Nagroda MON i Szefa Kinematografii), „Prywatne śledztwo”, „Trójkąt bermudzki” (nagroda w Rimini), „Ostatnia misja” (nagroda ORZEŁ dla Janusza Gajosa), „Tam i z powrotem” (nagrodzony wieloma nagrodami na festiwalach filmowych m.in. Toronto, Gdynia – najlepsza reżyseria, za kostiumy, dźwięk, montaż, Złoty Klakier, Nagroda „Hollywood Eagle Award” na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, jak również nominacje i ORŁY Polskiej Nagrody Filmowej w 2002- 2003 r.) Ostatni film fabularny – „Randka w ciemno”. Autor seriali „Ekstradycja”, „Sfora”, „Fałszerze – powrót Sfory.”

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Pokazy festiwalowe odbędą się w 9 dzielnicach Warszawy:

Organizatorzy:

Współorganizatorzy: